Ziua Mondială a Alimentaţiei

Proiectul educational interjudețean Ziua mondială a sănătății desfășurat în școala noastră în parteneriat cu școli din mediul urban și rural, a fost o oportunitate de învăţare pentru preșcolarii și elevii noștri. Participarea lor la această activitate educativă a avut ca scop conștientizarea lor de de problemele de sănătate şi de datoria lor de a deveni activi, implicaţi şi responsabili, de a-și forma un stil de viață sănătos printr-o alimentație sănătoasă.

 Felicităm preșcolarii grupei Ciupercuțele, prof. înv. preșc. Ioniță Elena, grupei Buburuzele  prof. înv. preșc.  Costache  Elisabeta elevii claselor a IV-a C,  prof. înv. primar Ștefan Ramona, a V-a A, prof. Peleașe Simona Iuliana și  a V-a B prof. Bădescu Gabriela

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.