Calificare merituoasă a fetelor

În data de 29.01.2017 echipa reprezentativă de handbal fete a Școlii Gimnaziale „MARIN PREDA” a participat la ONSS etapa pe municipiu . Echipa a fost formată din cele mai bine pregătite fete ale școlii noastre, care s-au comportat extraordinar reusind o performanță notabilă pentru școala noastră . În urma acestei etape a ONSS, echipa s-a calificat la faza județeană care se va desfasura luna viitoare. Toată echipa a avut o dăruire pentru a câștiga, dintre fete remarcându-se eleva noastră Andreea Ghiță( componenta a lotului național ) ,care și-a condus echipa la victorie , fond de neoprit pentru adversare. De asemenea s-a remarcat portarul echipei noastre Alicia Drotianu , care s-a aflat într-o forma de excepție ,dăruindu-se până la lacrimi. Extrema dreaptă Nicola Velcea a avut o prestație de adevărat campion “refuzând” orice acțiune de atac a adversarilor. Eleva Bianca Petre ne-a dovedit calități de excepție,remarcându-se printr-o implicare totală în apărarea semicercului împotriva celor mai bune adversare , dovedind calități de voință și curaj întâlnite la copiii deosebiți . Colegele lor mai ” tinere” : Ionescu Elena Mădălina , Vilcu Adriana, Radu Maria Paula,Sima Bianca, Dobrescu Teodora,Furica Anelisse au evoluat mult peste nivelul lor de pregătire, autodepasindu-se si ajutând echipa în momentele cele mai dificile . Echipa a fost coordonată de Catedra de Educație fizică și sport , prin profesorii Stoica VIorel,Bădîrcea Nicușor si Mazilu Silviu. Mulțumim conducerii școlii pentru susținere în desfășurarea activităților competiționale.

IMG_20170129_090135

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

7 Responses to “Calificare merituoasă a fetelor”

 1. … [Trackback]

  […] Here you will find 91232 more Info to that Topic: marinpredapitesti.ro/2017/01/31/calificare-merituoasa-a-fetelor/ […]

 2. … [Trackback]

  […] There you can find 97303 additional Info to that Topic: marinpredapitesti.ro/2017/01/31/calificare-merituoasa-a-fetelor/ […]

 3. ???????????? says:

  … [Trackback]

  […] Find More Info here on that Topic: marinpredapitesti.ro/2017/01/31/calificare-merituoasa-a-fetelor/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Find More here on that Topic: marinpredapitesti.ro/2017/01/31/calificare-merituoasa-a-fetelor/ […]

 5. … [Trackback]

  […] Info to that Topic: marinpredapitesti.ro/2017/01/31/calificare-merituoasa-a-fetelor/ […]

 6. … [Trackback]

  […] Info on that Topic: marinpredapitesti.ro/2017/01/31/calificare-merituoasa-a-fetelor/ […]

 7. sell drugs says:

  … [Trackback]

  […] There you can find 37524 additional Information on that Topic: marinpredapitesti.ro/2017/01/31/calificare-merituoasa-a-fetelor/ […]