Calificare merituoasă a fetelor

În data de 29.01.2017 echipa reprezentativă de handbal fete a Școlii Gimnaziale „MARIN PREDA” a participat la ONSS etapa pe municipiu . Echipa a fost formată din cele mai bine pregătite fete ale școlii noastre, care s-au comportat extraordinar reusind o performanță notabilă pentru școala noastră . În urma acestei etape a ONSS, echipa s-a calificat la faza județeană care se va desfasura luna viitoare. Toată echipa a avut o dăruire pentru a câștiga, dintre fete remarcându-se eleva noastră Andreea Ghiță( componenta a lotului național ) ,care și-a condus echipa la victorie , fond de neoprit pentru adversare. De asemenea s-a remarcat portarul echipei noastre Alicia Drotianu , care s-a aflat într-o forma de excepție ,dăruindu-se până la lacrimi. Extrema dreaptă Nicola Velcea a avut o prestație de adevărat campion “refuzând” orice acțiune de atac a adversarilor. Eleva Bianca Petre ne-a dovedit calități de excepție,remarcându-se printr-o implicare totală în apărarea semicercului împotriva celor mai bune adversare , dovedind calități de voință și curaj întâlnite la copiii deosebiți . Colegele lor mai ” tinere” : Ionescu Elena Mădălina , Vilcu Adriana, Radu Maria Paula,Sima Bianca, Dobrescu Teodora,Furica Anelisse au evoluat mult peste nivelul lor de pregătire, autodepasindu-se si ajutând echipa în momentele cele mai dificile . Echipa a fost coordonată de Catedra de Educație fizică și sport , prin profesorii Stoica VIorel,Bădîrcea Nicușor si Mazilu Silviu. Mulțumim conducerii școlii pentru susținere în desfășurarea activităților competiționale.

IMG_20170129_090135

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.