A fost aprobată de către ISJ suplimentarea cu o grupă mică la Grădinița cu program prelungit. Au fost admise dosarele respinse in prima etapa de înscriere în învățământul preșcolar pentru grupa mică. Grupele cu preșcolarii vor fi afișate la începutul lunii septembrie 2021.
Vineri, 27.08.2021, începând cu ora 10:00 se va efectua acțiunea de dezinsecție, dezinfecție și deratizare a unității. La secretariat activitatea cu prezență fizică va fi în intervalul 8.00-10.00 și activitate online în intervalul 10.00-16.00. Vă mulțumim pentru înțelegere!
Mulțumim Primăriei Pitești care, în urma demersurilor efectuate, a demarat în forță în lunile iulie și august, la școala noastră, reparația capitală a sălii de sport constând în înlocuirea tartanului vechi, reabilitarea vestiarelor, a gupurilor sanitare și a sistemului de termoficare.
De asemenea, a fost realizată refacerea completă a sistemului de colectare a apei pluviale din jurul sălii de sport pentru a elimina sursa de degradare a clădirii.
În urma acestor acțiuni ample, elevii vor beneficia de condiții foarte bune pentru desfășurare a activităților sportive și recreative pe parcursul programului școlar.
Revista ,,EDUCAȚIA ECOLOGICĂ ȘI ACTIVITĂȚILE DE PROTEJARE A MEDIULUI” a apărut ca urmare a implementării Proiectului Educațional Interșcolar ,,Ziua Mondială a Mediului” -Schimb de experiență-, Ediția I, cu aprobarea de ISJ Argeș, derulat în perioada 3- 11 iunie 2021, între Școala Gimnazială ,,Marin Preda”, Pitești și GPP ,,Primii Pași”, GPP ,, Aripi Deschise”, Școala Gimnazială ,,Tudor Vladimirescu”, GPP ,,Micul Prinț”. Aceasta cuprinde articole, studii de specialitate și modele de proiecte didactice care susțin importanța desfășurării activiților de educație ecologică în instituțiile școlare și implicarea în derularea acestora prin participare directă a copiilor dar și a părinților.
Rezultatele frumoase obținute anul acesta de către elevii școlii noastre ne-au asigurat un loc pe podium!!! Promovabilitatea de 100% demonstrează faptul că suntem o echipă de 10: elevi, părinți și cadre didactice dedicate. Împreună am depășit o perioadă dificilă, dar am știut să ne mobilizam, să dăm dovada de responsabilitate și să demonstrăm tuturor și, în primul rând, nouă, că putem fi foarte buni!! Felicitări tuturor pentru implicare, dăruire și perseverență!!!! Foto: sursa Săptămânalul Ancheta